ŚWIETLICA

A po lekcjach aż do 17:30

w naszej szkole dzieci mają do dyspozycji:

  • wspaniale wyposażoną świetlicę dla najmłodszych
  • klub dla uczniów III, IV i V klasy
  • klub młodzieżowy
  • salę gimnastyczną
  • bibliotekę
  • pokój do odrabiania lekcji

Jeśli greckie słowo σχολή oznacza czas wolny, czas dla siebie, a jego tłumaczenie na język polski to SZKOŁA, to nasze świetlice i klub są najbardziej szkolne z całej szkoły!

Na parterze szkoły mieści się świetlica  dla najmłodszych uczniów. Tam pani Ola, kierowniczka świetlic realizuje swoje wyjątkowe pomysły na dwa pomieszczenia. W ‘sali zabaw’ króluje sport i rozrywka. To tu organizuje się turnieje sportowe, stawia wielkie budowle z piankowych klocków. W sali relaksu rządzą za to leniuchowanie i odpoczynek. To miejsce regeneracji sił. Na wygodnych poduchach słucha się muzyki lub czyta książki. Leży się na miękkim i puszystym dywanie i marzy. To właśnie tu, w ciszy i z pomocą pań, można odrobić lekcje, pomalować, porysować, pograć w gry stolikowe, jak i ułożyć wielkie pudło puzzli.

Na samej górze, w największym pomieszczeniu szkoły, znajduje się klub dla uczniów starszych. Są tu niezliczone ilości klocków, puzzli i gier planszowych. Jest dmuchany zamek i Twister. Tu się maluje, wykleja, wycina, lepi w masie solnej, gra w gry zespołowe, słucha audiobooków i robi całą masę innych ciekawych rzeczy. A mieszczącej się w bocznej sali bibliotece można, pod czujnym okiem wychowawcy, odrobić lekcje, bo i na to jest czasem ochota i czas, czyż nie?

Na pierwszym piętrze szkoły znajdziemy klub młodzieżowy dla najstarszych i najbardziej samodzielnych. To miejsce stworzone dla niezależnych uczniów, którzy chcą mieć więcej wolności i i niezależności. Każdy jest tak samo traktowany będąc innym, ma prawo do własnego zdania, ma tak samo ważny głos. W Klubie ceni się indywidualizm, a aktywności dopasowuje do potrzeb i zainteresowań uczniów. Dyskusje filozoficzne, czy obronę własnego zdania - czasem bardzo odmiennego, są tu na porządku dziennym. Bo przecież nie dla każdego tolerancja, wolność, czy odpowiedzialność oznaczają to samo. Uczniowie mają szansę na poszukiwanie siebie. Pozwalają też sobie na wyrażenie własnych emocji i tych dobrych, i tych złych. Ogląda się tu filmy oraz programy edukacyjne, gra w gry komputerowe, czyta blogi i „Czarne historie”, słucha muzyki i audiobooków, prowadzi poduszkowe wojny, ale i leży w ciszy na poduchach i rozmawia, i opowiada. Każdy spędza swój wolny czas, tak jak chce. Klubowicze często opuszczają szkolne mury. Chodzą do kina, odwiedzają wystawy, bywają w muzeach i galeriach sztuki, biorą udział w dyskusjach. Jeżdżą na interaktywne lekcje, odwiedzają Uniwersytet. Biorą udział w sportowych manewrach. Zapraszamy do poznania naszej prywatnej szkoły podstawowej!