ŚWIETLICA

A po lekcjach aż do 17:00

w naszej szkole dzieci mają do dyspozycji:

  • wspaniale wyposażoną świetlicę dla najmłodszych
  • Klub Młodzieżowy
  • Klub Anglojęzyczny Break The Wall dla uczniów III, IV oraz V klasy
  • salę gimnastyczną
  • bibliotekę
  • pokój do odrabiania lekcji
DSC 1005 682x1024 170887 200x300

Jeśli greckie słowo σχολή oznacza czas wolny, czas dla siebie, a jego tłumaczenie na język polski to SZKOŁA, to nasze świetlice i klub są najbardziej szkolne z całej szkoły!

Szkoła Dialogu Kultur Etz Chaim oferuje ogromną różnorodność w sposobie, przestrzeni i doborze współtowarzyszy podczas spędzania wolnego czasu.

Na parterze szkoły mieści się świetlica  dla najmłodszych uczniów. Tam pani Ola, kierowniczka świetlic realizuje swoje świetne pomysły na dwa pomieszczenia. W ‘sali zabaw’ króluje sport i rozrywka. To tu organizuje się turnieje sportowe, stawia się wielkie budowle z piankowych klocków. W ‘sali relaksacji’ rządzą za to relaks i odpoczynek. To miejsce regeneracji sił. Na wygodnych poduchach słucha się muzyki lub czyta książki. Leży się na miękkim i puszystym dywanie i marzy. To właśnie tu, w ciszy i z pomocą pań, można odrobić lekcje, pomalować, porysować, pograć w gry stolikowe, jak i ułożyć wielkie pudło puzzli.

Na samej górze, w największym pomieszczeniu szkoły, znajduje się klub dla uczniów starszych. Są tu niepoliczalne ilości klocków, puzzli i gier planszowych. Jest dmuchany zamek i Twister. Pan Pratyush Akhavi dba by nikt się nie nudził.Klub jest anglojęzyczny. Tu się maluje, wykleja, wycina, lepi w masie solnej, gra w gry zespołowe, słucha audiobooków i robi całą masę innych szalonych rzeczy. A mieszcząca się w bocznej sali świetlicy biblioteka, pod czujnym okiem pani Darii, wspomaga tych uczniów, którzy odrabiają lekcje, bo i na to jest czasem ochota i czas, czyż nie?

Na pierwszym piętrze szkoły znajdziemy pana Zbyszka i klub młodzieżowy dla tych najstarszych, ale i tych najbardziej samodzielnych. Klub Wściekłych Królików jest miejscem na prawdę wyjątkowym! To miejsce stworzone dla niezależnych uczniów, którzy chcą mieć więcej wolności w wyborze, którzy świadomie podejmują decyzje. Każdy jest tak samo traktowany będąc innym, ma prawo do własnego zdania, ma tak samo ważny głos. Dlatego Klub jest spod znaku indywidualizacji, gdzie dopasowuje się aktywności do potrzeb i zainteresowań uczniów. Dyskusję filozoficzną, czy obronę własnego zdania, czasem bardzo odmiennego zdania, spotyka się tu nierzadko. Bo przecież nie dla każdego tolerancja, wolność, czy odpowiedzialność to to samo. Uczniowie mają szansę na poszukiwanie siebie. Pozwalają też sobie na wyrażenie swoich emocji i tych dobrych, i tych złych. Ogląda się tu filmy oraz programy edukacyjne, gra w gry komputerowe, czyta blogi i „Czarne historie”, słucha muzyki i audiobooków, prowadzi poduszkowe wojny, ale i leży w ciszy na poduchach i rozmawia, i opowiada. Każdy spędza swój wolny czas, tak jak chce. Klubowicze często opuszczają więc szkolne mury. Chodzą do kina, odwiedzają wystawy, bywają w muzeach i galeriach sztuki, biorą udział w dyskusjach. Jeżdżą na interaktywne lekcje, odwiedzają Uniwersytet. Biorą udział w sportowych manewrach.

DSC 0948 1024x682 154605 300x200
DSC 0896 1024x682 160877 300x200
unnamed 66671 300x200