Kadra – Szkoła Podstawowa w Wrocławiu

W naszej szkole pracują nauczyciele o najwyższych kwalifikacjach zawodowych, zapewniając uczniom odpowiednie standardy nauczania. Praca każdego nauczyciela jest corocznie poddawana indywidualnej ocenie pod kątem skuteczności nauczania i realizacji programu dydaktycznego.

Nasze nieustanne wysiłki zaowocowały uzyskaniem wielu ważnych certyfikatów potwierdzających najwyższą jakość pracy naszej placówki oraz wysokimi wynikami sprawdzianów zewnętrznych - co roku znacznie lepszymi niż średnie województwa i kraju.

Dzięki temu, od lat nasza szkoła jest rozpoznawana i utożsamiana z doskonałymi warunkami, jakie można zapewnić dziecku w edukacji. Zapraszamy do poznania naszej prywatnej szkoły podstawowej!

HELENA KOSZTYŁO – KOBIEC
prezes Fundacji Dialogu Kultur Etz Chaim, dyrektor zarządzający

Wykształcenie pedagogiczne z zakresu pedagogiki ogólnej, resocjalizacji i poradnictwa pedagogicznego DSWE TWP we Wrocławiu Instytut Pedagogiki Specjalnej. Ukończyła podyplomowe studia z zakresu administracji publicznej na Uniwersytecie Wrocławskim na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii oraz podyplomowe studia z zakresu Organizacja i Zarządzanie Oświatą. Ambasador Dialogu w grupie przy zespole ds. dialogu międzykulturowego Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Anna Ponichtera

ANNA PONICHTERA
dyrektor ds. dydaktyczno-wychowawczych, język angielski, pedagog specjalny
pracuje z nami od 2010 r.

Dynamiczna i kreatywna absolwentka studiów licencjackich w NKJO we Wrocławiu, magisterskich w St Mary’s University w Londynie, podyplomowych studiów przekładu oraz edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami w spektrum autyzmu. Trenerka TUS (treningu umiejętności społecznych).

Poza językiem, interesuje się psychologią.

Współpracuje z OKE we Wrocławiu, jest egzaminatorem egzaminu ósmoklasisty oraz maturalnym. Na co dzień stara się rozkochiwać dzieci i młodzież w języku angielskim i kulturze z nim związaną. Jest fanką brytyjskiej rodziny królewskiej.

W wolnym czasie dużo czyta, trenuje fitness, podróżuje, zgłębia tajniki języka hiszpańskiego oraz eksperymentuje w kuchni.

Natalia Olaczek

NATALIA OLACZEK
dyrektor ds. administracji, historia

Trenerka antydyskryminacyjna, trenerka umiejętności społecznych, mediatorka sądowa, aktywistka Amnesty International. Koordynatorka wielu projektów edukacyjnych o charakterze społecznym i kulturalnym.

Uwielbia pracę z młodzieżą, podczas której stosuje nieszablonowe metody wykorzystując metodę NVC czyli komunikacji bez przemocy. Jest ekspertką w zakresie edukacji
demokratycznej, wielokulturowej oraz równościowej. Od lat zajmuje się edukacją w zakresie praw człowieka.

Uwielbia bliski kontakt z naturą, książki, rower. Kibicuje córce na meczach piłki nożnej. Inspiracją dla niej jest młodzież, którą stara się motywować do spełniania marzeń. Jej życiową misją i pasją jest walka o prawa człowieka, walka z wykluczeniem i dyskryminacją.

EWELINA MENDRALA
wicedyrektor, nauczyciel języka polskiego
od 2020 także wicedyrektor szkoły podstawowej

Absolwentka Filologii polskiej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Od 11 lat z nieustającą pasją i życzliwością uczy języka ojczystego dzieci i młodzież, pomagając i wspierając w twórczym odkrywaniu meandrów m.in. ortografii i gramatyki. W pracy kieruje się zasadą "Każdego można za coś pochwalić". Specjalistka od wyszukiwania dobrych stron swoich podopiecznych. Organizatorka konkursów ortograficznych i szkolnych przedstawień. Przez wiele lat opiekowała się samorządem uczniowskim. Uwielbia kino i górskie wycieczki. Zawsze dba, by wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Anna Felińska-Junka

ANNA FELIŃSKA-JUNKA
wicedyrektor szkoły
wychowawczyni klasy V
nauczycielka języka hebrajskiego

 

Ukończyła filologię polską za specjalizacją historia i kultura Żydów polskich na Uniwersytecie Wrocławskim. Podyplomowo studiowała logopedię, neurologopedię oraz organizację i zarządzanie oświatą, jest w trakcie studiów z edukacji wczesnoszkolnej. Członkini Rady ZGWŻ w RP. W szkole przy Żelaznej 57 pracuje od trzynastu lat i z każdym rokiem lubi to bardziej. 

pasek

DR AURELIA CEGŁOWSKA
chemia

Elżbieta Dobrowolska-Miś

ELŻBIETA DOBROWOLSKA-MIŚ
język polski

Absolwentka Filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła podyplomowe studia z zakresu pedagogiki, doradztwa zawodowego oraz mediacji. Zwolenniczka coachingowych metod edukacyjnych. W pracy kieruje się zasadą odkrywania i rozwoju potencjału każdego ucznia. Pasjonatka neurodydaktyki.

W wolnym czasie gra w orkiestrze dętej na sakshornie.

Anna Domagała

ANNA DOMAGAŁA
matematyka

Ukończyłam matematykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Od wielu lat pracuję z młodzieżą na różnych poziomach i bardzo cenię tę różnorodność. Staram się dotrzeć do każdego ucznia indywidualnie.

Nigdy nie rozstaje się ze swoim rowerem i kubkiem dobrej kawy. Lubię „naładować baterię” podczas górskich wędrówek.

Izabella Drobnik

IZABELLA DROBNIK
nauczycielka biologii, geografii

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, magister biologii. Ukończyła liczne studia podyplomowe m.in. Podyplomowe studia Geografii dla Nauczycieli. Nauczycielka dyplomowana z wieloletnim stażem. Za swoje zaangażowanie w pracę wielokrotnie otrzymywała Nagrody Dyrektora Szkoły. Prowadzeni przez nią uczniowie osiągali sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Egzaminator zewnętrzny egzaminu gimnazjalnego w zakresie nauk przyrodniczych.

Gabriela Gajda

GABRIELA GAJDA
historia

Absolwentka historii oraz filologii klasycznej i kultury śródziemnomorskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Podczas studiów doktoranckich opracowała temat „Filologia klasyczna w Polsce w latach 1944-1956 wobec przemian politycznych i nacisku ideologicznego”.

Interesuje się historią cenzury w Polsce i życiem codziennym starożytnego Rzymu.

Natalia Gerlach

NATALIA GERLACH
edukacja wczesnoszkolna, wychowawca klasy "0" i pedagog szkolny

Jestem absolwentką studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Wrocławskim, a aktualnie studentką psychologii oraz pedagogiki drugiego stopnia. Od początku studiowania pracuję z Dziećmi i kocham to robić. W kontakcie z Dzieckiem stawiam na budowanie relacji, zrozumienie i wzajemne uczenie się.

W wolnej chwili uczę się języka migowego, słucham muzyki lub czytam książki (nie tylko pedagogiczne).

Barbara Gorol

BARBARA GOROL
język angielski

Nauczycielka dyplomowana z wieloletnim stażem pracy w kraju jak i Wielkiej Brytanii, z pasją do pracy z dziećmi i młodzieżą. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Legnicy oraz TEFL Academy w Cambridge (Nauczanie Języka Angielskiego Jako Języka Obcego). Instruktorka Lekkoatletyki, Aerobiku i Kulturystyki.

Bardzo lubię podróże, tańce, narty, rower, gotowanie czy też robotki ręczne.

Marek Kochanowski

MAREK KOCHANOWSKI
język angielski

Kocham uczyć i robię to już prawie 20 lat. Język angielski jest jedną z moich wielu pasji. Staram się zawsze wyjaśnić wszystko najprościej, jak się da. Kładę duży nacisk na komunikację i motywuję swoich uczniów do rozmowy na zajęciach. Cieszę się, jak uczniowie zadają pytania, poszerzają swoją wiedzę, wchodzą ze mną w dyskusje i polemiki.

Sam mam wiele pasji, z których największymi są literatura, kino, gry RPG i bitewne. Poza tym kocham góry, dobrą muzykę i wszelkiego rodzaju ciekawostki z każdej dziedziny.

Klaudia Norberciak

KLAUDIA NORBERCIAK
język hebrajski

Historyczka i judaistka, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz stypendystka Maison de la culture yiddish w Paryżu. Naukowo interesuje się życiem codziennym Żydów w Polsce w dwudziestoleciu międzywojennym. Poza edukacją pasjonuje się literaturą faktu, genealogią i grami RPG.

Anna Olech

ANNA OLECH
plastyka

Plastyką zajmuję się od lat, zarówno pracując w szkole, jak i poza nią. Dyplom uzyskałam we Wrocławskiej ASP. Jako twórca jestem autorką głównie rzeczy przydatnych: ceramiki użytkowej, znaków graficznych, ilustracji - przeważnie do pozycji związanych z archeologią.

W wolnym czasie zajmuję się poszukiwaniem swojej prywatnej Atlantydy zarówno w świecie form plastycznych jak i jako profesjonalny nurek w głębinach mórz i oceanów oraz różnych lokalnych śląskich i saksońskich dziur w ziemi. Jestem międzynarodowym instruktorem nurkowania w dwóch federacja nurkowych: KDP CMAS oraz ASTD.

Kewin Oskwarek

KEWIN OSKWAREK

 j. hebrajski, świetlica

Absolwent Judaistyki na Uniwersytecie Wrocławskim, absolwent europejskiego programu MiNYanim: Jewish Leadership Project, opiekun żydowskich wycieczek młodzieżowych Taglit Birthright Israel, członek Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich we Wrocławiu.

Przedwcześnie emerytowany piłkarz, w wolnej chwili pasjonat wszelkich sportów drużynowych i motorowych.

Katarzyna Ostrowska

KATARZYNA OSTROWSKA
język polski

Jestem absolwentką polonistyki-komparatystki oraz filologii polskiej antropologiczno-kulturowej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Studiowałam również filologię rosyjską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Moja fascynacja literaturą rozpoczęła się w trzeciej klasie szkoły podstawowej, gdy w prezencie urodzinowym dostałam Anię z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery. Zaczytana w przygodach Anne i innych bohaterek kanadyjskiej pisarki, pod koniec klasy szóstej postanowiłam ostatecznie, że zostanę nauczycielką języka polskiego.

W moich uczniach i uczennicach staram się zbudować przekonanie, że każdy punkt widzenia jest wart uwagi, a każdy dogmat można (i warto!) poddać dekonstrukcji.

Kiedy nie czytam, oglądam seriale, chodzę do kina, nucę sobie pod nosem albo gram na skrzypcach, wyjeżdżam w góry lub nad jezioro i chodzę z moim psem na długie spacery.

Lesław Paździor

LESŁAW PAŹDZIOR
informatyka, BIZ

Obronił licencjat z Organizacji i zarządzania oświatą z edukacją informatyczną, jest również magistrem pedagogiki. Komputery i programowanie pasjonują go od kiedy w 1985 roku dostał pierwszy komputer. Od 2000 roku prowadzi własną firmę, tworząc i utrzymując serwisy internetowe. Od czasu do czasu obejmuje stanowiska kierownicze w dużych projektach informatycznych, ale bardzo lubi się realizować jako nauczyciel.

Fascynują go Indie, do których regularnie podróżuje. Angażuje się również w projekty ekologiczne oraz muzyczne. W Etz Chaim uczy informatyki oraz przedmiotów biznesowych.

Janusz Przeslawski

DR HAB. JANUSZ PRZESŁAWSKI
fizyka

Przez wiele lat był pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest autorem i współautorem blisko 90 prac naukowych i skryptu dla studentów „Multi- i nanoferroiki”. Opiekował się studenckim Kołem Naukowym Fizyków „Migacz”. Prowadził przez kilka lat wykłady dla uczniów z „Elektryczności” i „Magnetyzmu”. Odbył staże naukowe, m.in. na Uniwersytecie w Oxfordzie, był też profesorem wizytującym na Autonomicznym Uniwersytecie w Madrycie.

Lubi morze, dobry teatr i jazz.

„Ważne by nigdy nie przestać pytać. Wystarczy jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia..” (A. Einstein)

Kamil Słowikowski

KAMIL SŁOWIKOWSKI
wychowanie fizyczne

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie zgłębiałem swoją wiedzę i umiejętności na temat szeroko pojętej kultury fizycznej.

Moją pasją jest piłka nożna, którą praktykuję jako Trener w Wojskowym Klubie Sportowym Śląsk Wrocław oraz Game Sport Wrocław. Doświadczenie zdobywane w pracy w szkole oraz w klubach piłkarskich pozwala mi z dnia na dzień podnosić swoje kwalifikacje, ale co najważniejsze, wpływać na optymalny rozwój uczniów, jak i zawodników.

W wolnych chwilach staram się spędzać aktywnie czas, m.in. siłownia, spacery, basen.

KATARZYNA SZOŁDRA-KREMIENIOWSKA
język niemiecki

Anna Szymańska

ANNA SZYMAŃSKA
język angielski

Jestem nauczycielem języka angielskiego z długoletnim stażem i pasją do przekazywania wiedzy.

A gdy nie uczę, lubię relaksować się jeżdżąc na rowerze, pijąc pyszną kawę lub przygotowując coś smakowitego do jedzenia.

Wierzę, że pozytywne nastawienie i zrozumienie drugiego człowieka daje nam radość i siłę w życiu.

Anna Tekieli

ANNA TEKIELI
biologia, edukacja wczesnoszkolna

Moją pasją jest nauczanie, przekazywanie wiedzy i rozbudzanie ciekawości świata. Wspieram podopiecznych w kształtowaniu własnego zdania, rozumienia otaczających nas zjawisk, wyciągania wniosków i otwartości na drugiego człowieka.

Barbara Trusz-Ciszek

BARBARA TRUSZ-CISZEK
muzyka

Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu, a także Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW ze specjalnością Manager działań artystycznych i arteterapia.

Muzyka to moja pasja, którą uwielbiam dzielić się z innymi. Wolny czas (choć bardzo go mało) spędzam na komponowaniu i aranżacji utworów własnych. Będąc nauczycielem przedmiotów teoretyczno-muzycznych i fortepianu pragnę zarażać uczniów miłością do sztuki angażując ich w działalność szkolną i pozaszkolną. Holistyczne podejście podczas zajęć pozwala na dzielenie się emocjami i jest sposobem na wyrażanie samego siebie.

Anna Tryba

ANNA TRYBA
edukacja wczesnoszkolna, wychowawczyni klasy 2A

Ambitna, kreatywna, uśmiechnięta. Z wyróżnieniem ukończyła studia licencjackie i magisterskie na kierunku Pedagogika - Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Ponadto trenerka Arytmetyki Mentalnej, Speedcubingu, Memoriki i Liberiki. Instruktorka tańca oraz jogi dla dzieci metodą A. Lasoty. Zrealizowała kurs PJM, a także cykl szkoleń Metody Krakowskiej u prof. J. Cieszyńskiej. Wielokrotna stypendystka i laureatka konkursów grantowych. Kobieta wielu talentów.

Relaksuje ją mruczenie kota, jazda motocyklem i górskie wędrówki, chociaż skok ze spadochronem czy morsowanie chętnie na stałe wpisałaby w swój grafik. Ma spory zapas energii życiowej, stworzona do działania. Spełnia marzenia i powtarza sobie: „Nie czekaj na idealny moment. Wybierz moment i spraw, by stał się idealny”.

KAMIL WENZLAW
wychowanie fizyczne

Waldemar Wysocki

WALDEMAR WYSOCKI
matematyka

Wieloletni nauczyciel matematyki i techniki. Ukończył studia na wydziale matematyki, fizyki i chemii na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Opolu i studia podyplomowe z matematyki i informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończył liczne studia podyplomowe i kursy m.in. zarządzanie oświatą.

Nauczyciel z wieloletnim stażem i doświadczeniem przy tablicy i nadzorze pedagogicznym.

Karolina Bińkowska

KAROLINA BIŃKOWSKA
psycholog

Jestem absolwentką studiów psychologicznych na Uniwersytecie Wrocławskim a w tym roku rozpoczynam studia podyplomowe na kierunku psychodietetyka na Uniwersytecie SWPS. Z uśmiechem oraz pozytywną energią staram się poznawać uczniów, ich potrzeby i emocje.

W wolnej chwili stawiam na aktywne spędzanie czasu – bieganie, boks czy spacery z psem a także podróżowanie.

Adrianna Strzała

ADRIANNA STRZAŁA
psycholog

Absolwentka studiów psychologicznych na Uniwersytecie Wrocławskim. Prowadzi konsultacje psychologiczne oraz warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży. W swojej pracy skupia się głównie na indywidualnym podejściu dostosowanym do potrzeb i możliwości każdego dziecka. Dzięki spotkaniom psychologicznym dzieci mają możliwość lepszego poznania siebie, zrozumienia swoich emocji oraz zmiany zachowania.

Dorota Jędrusińska

DOROTA JĘDRUSIŃSKA
nauczycielka świetlicy

Jestem absolwentką WSB w Poznaniu. Moją pasją jest sport. Przez 15 lat reprezentowałam Polskę na arenach międzynarodowych biorąc udział w Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy i Igrzyskach Olimpijskich w Lekkiej Atletyce.

Bardzo lubię pracę z dziećmi, a w Etz Chaim pracuję jako nauczyciel świetlicy. Tu przydaje się moja dobra sportowa kondycja.

Michał Wiśniewski

MICHAŁ WIŚNIEWSKI
nauczyciel świetlicy

W Szkole Podstawowej Dialogu Kultur Etz Chaim kieruje pracą świetlicy szkolnej, animując czas wolny uczniów oraz pobudzając kreatywność swoich podopiecznych podczas zajęć z animacji poklatkowej i szachów.

Przez kilkanaście lat prowadził warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, warsztaty komiksu, rysunku, malarstwa i rzeźby oraz warsztaty animacji poklatkowej, budując swoje doświadczenie w instytucjach kultury i oświaty. Jego specjalizacją jest rysunek oraz współczesne sztuki wizualizacji.

Czas wolny najczęściej spędza z plecakiem na sudeckich szlakach, które od zawsze stanowią dla niego odskocznię od codziennych obowiązków i zapewniają aktywny wypoczynek z dala od betonowej dżungli. Jeśli akurat nie chodzi po górach, to pewnie pędzi jakąś malowniczą trasą na rowerze.

Halyna Yuzkiv

HALYNA YUZKIV
nauczyciel świetlicy

pasek

Katarzyna_Piśkiewicz

KATARZYNA PIŚKIEWICZ
sekretarz szkoły

Sekretarz Zespołu Szkół Etz Chaim. Magister komunikacji wizerunkowej na Uniwersytecie Wrocławskim, jest w trakcie studiów podyplomowych na kierunku Organizacja i Zarządzanie Oświatą. Na co dzień zajmuje się administracją szkoły i służy pomocą w każdej sytuacji.