Arytmetyka Mentalna w podstawie programowej Etz Chaim

Arytmetyka Mentalna w podstawie programowej Etz Chaim

wrz 20, 2023

 

Arytmetyka Mentalna to połączenie współczesnych cyfrowych narzędzi pracy i analogowego liczydła rozwijającego motorykę małą dziecka, to zestaw ćwiczeń, który rozwija zdolności umysłowe i twórcze dziecka.

Wykorzystujemy japońską metodę nauki arytmetyki na liczydle Soroban, która rozwija pełny potencjał intelektualny i funkcjonalny obu półkul mózgu.

Narzędziami pracy są: podręczniki z rozszerzoną rzeczywistością, japońskie liczydło Soroban, autorskie gry logiczne, ćwiczenia kinezjologiczne w tym SpeedCubing - kostka Rubika.

Liczenie na Sorobanie rozwija świadomość liczb i zdolności rachunkowe. Wzmacnia i buduje połączenia nerwowe pomiędzy półkulami mózgowymi, dzięki czemu arytmetyka mentalna pomaga dzieciom ulepszyć proces wnioskowania i przetwarzania danych. Poszerzanie tych umiejętności jest istotne podczas uczenia się wszystkich przedmiotów szkolnych. Pomaga zatem w rozwoju holistycznej edukacji wczesnoszkolnej, rozwija sprawność manualną rąk i koordynację ręka – oko. Uczy też samodyscypliny i koncentracji, a także pełni funkcję motywującą w czasie nauki na każdym etapie. Kurs arytmetyki zachęca dzieci do odkrywania i rozwijania trzech głównych triggerów kreatywnego myślenia: ciekawości, elastyczności i niezależności. Ponadto trening liczenia zwiększa neuroplastyczność mózgu i wpływa na rozwój mózgowych ośrodków Broka i Warnickiego, które są kluczowe w przyswajaniu języków obcych.

Nasi Uczniowie będą mieć możliwość udziału w olimpiadach krajowych i międzynarodowych (online), co zwiększa zaangażowanie dzieci w trening. 🙂

Uwaga, uwaga! Attention!

Już są! Przyjechały nasze zestawy do Arytmetyki Mentalnej.

Nie mogliśmy się ich doczekać. Dlaczego? Bo poza tym, że ta metoda rozwija mózg, sprawia, ze uczniowie są bardziej samodzielni, poprawia koncentrację i intuicję matematyczną, dostarcza radości i dobrej zabawy!

Wszytko to sprawiło, że od tego roku wprowadzamy Arytmetykę Mentalną do programu nauczania. Jest świetna, tak samo jak nasza Akademia Sukcesu, gdzie oprócz arytmetyki mamy dla Was jeszcze speedcubing, memorikę, liberikę, oraz jogę dla dzieci metodą A. Lasoty.

Zobaczcie ile radości sprawiło nam wspólne otwieranie paczek!