Blog

Kiedy warto zdecydować się na liceum żydowskie?

Rodzice pragną, aby ich pociechy uczęszczały do szkoły o niepowtarzalnym charakterze, która zapewni młodzieży możliwość zdobycia doskonałego wykształcenia. Ważne jest również to, aby placówka dysponowała bogatą ofertą edukacyjną, dbając przy tym o kultywowanie tradycji i kultury. W poniższym tekście przedstawimy, jakie korzyści płyną z nauki w liceum ogólnokształcącym takim jak Zespół Niepublicznych Szkół Etz Chaim we Wrocławiu.

Czytaj dalej

Dlaczego warto dbać o dialog międzykulturowy?

Dialog międzykulturowy to pojęcie, które odnosi się do komunikacji między ludźmi różnych kultur, języków i religii. Polega na dwukierunkowej wymianie pomysłów, opinii i przekonań, dzieleniu się informacjami, doświadczeniami i wartościami w celu zwiększenia wzajemnego zrozumienia i szacunku. Istotne jest również wzajemne słuchanie i zrozumienie innych punktów widzenia.

Czytaj dalej

Czym się kierować wybierając prywatne liceum?

Rodzice rozważający zapisanie dziecka do prywatnej szkoły mają przytłaczającą liczbę placówek do wyboru. Jeszcze w 2020 roku wyniosła ona w Polsce 8713, co oznacza, że co czwarta szkoła miała charakter niepubliczny. Dodatkowo prywatne licea są niezwykle zróżnicowane pod względem przygotowanej oferty zajęć oraz wyszkolenia kadry. Jak zatem się w tym wszystkim odnaleźć?

Czytaj dalej

Czy tutoring może być alternatywą dla wychowawstwa w szkole?

Choć jest on obecny wyłącznie w wybranych placówkach edukacyjnych i słyszało o nim całkiem niewiele osób, tutoring, bo o nim mowa, cieszy się coraz większych zainteresowaniem – zarówno wśród pedagogów, jak i rodziców, którym zależy na jak najlepszym rozwoju ich pociech. Czy słuszne jest myślenie, że jest on alternatywą dla wychowawstwa w szkole? Czy nie jest tak, że jest wyłącznie jego uzupełnieniem? Poświęćmy tym kwestiom krótką chwilę.

Czytaj dalej

Jak wybrać dobrą szkołę dla dziecka?

Wybierając dziecku szkołę, dobrze jest kierować się czymś więcej niż tylko bliską lokalizacją i dogodnym dojazdem. Ważne jest też system nauki i wartości, jaki dziecko będzie poznawać w trakcie kolejnych szczebli swojej edukacji. Na co zatem zwrócić uwagę podczas wyboru szkoły?

Czytaj dalej

Jak uczyć dzieci szacunku do innych?

Na szacunek zasługuje każdy z nas, to jedna z podstawowych wartości moralnych. Bez względu na odmienność poglądów, wyznań religijnych czy różnorodności kultur.

Czytaj dalej