Wierzysz w wieżę?

Wierzysz w wieżę?

wrz 21, 2016

Komu się chce wstawać rano w sobotę?! W końcu weekend, szkoła nie wzywa, można spać. Jedenaścioro uczniów Szkoły Podstawowej Etz Chaim we Wrocławiu było innego zdania.
O 08:30 pod Teatrem Piosenki (Impart wejście główne) podaliśmy rękę rodzicom na do widzenia. "Kotowice wieża widokowa" pojawiła się w rowerowym GPSie. Kotowice znajdują się nieopodal Siechnic na wschód od Wrocławia. Ścieżka rowerowa wiodła za Wrocławskim ZOO, a dalej przez Śluzę Opatowice, Trestno, Blizanowice. Oczywiście dróg do celu jest wiele, ale żądni ciekawych tras wybraliśmy odcinek w lesie zwany Rowerowym Szlakiem Odry. Oj działo się - konary drzew, dziury i kamienie.


Wieża liczy 40 metrów wysokości i są plany jej powiększenia. Posiada trzy tarasy widokowe. Przy dobrej widoczności można podziwiać na horyzoncie między innymi Ślężę. Zachowując równowagę między ruchem, a odpoczynkiem robiliśmy przerwy na zaspokojenie pragnienia i „uciekających” węglowodanów. Oprócz przewidywanych przerw, mieliśmy jeszcze jedną motywację, aby dłużej podziwiać widoki. Pogoda okazała się kapryśna. Sklep w Kotowicach stał się przyjemnym miejscem na odpoczynek, opatrzenie otarć (tak, tak te też się zdarzają) i... c z e k a n i e. Padało, padało i padało. Zdecydowaliśmy się wsiąść do pociągu. Mając nadzieję, że przyjedzie za pół godziny, okazało się, że będzie za dwie. Mokrzy, ale zmotywowani, ruszyliśmy rowerami z powrotem. Tyle wyzwań! Wszyscy daliśmy radę - to jest godne podziwu i dumy! Chcemy powtarzać wycieczki rowerowe, krótsze, dłuższe, po płaskim, w górach. Chcemy jeździć w towarzystwie naszych bliskich, tak jak w wycieczce na wieżę widokową. Serdecznie dziękuję Wam Drodzy Uczestnicy: Julce, Zuzi, Marice, Kazi, Kubie, Tymonowi, Brunowi, Brunowi – „Benkowi”, Leonowi, Krzysiu i absolwencie Piotrkowi. Bez pomocy Waszych Bliskich byłoby trudniej, dlatego serdecznie dziękuję Tacie Tymona – Panu Grzegorzowi Żygadło oraz Dziadkom Zuzi i Mariki.

Turystyka rowerowa górą! 🙂

Pani Basia
Nauczycielka wf-u

img_0548 img_0528 img_0532 img_0539  img_0552  img_0556 img_0566 img_0554