Sadzenie lasu

Sadzenie lasu

kw. 3, 2014

Z wielką przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić Państwa na rodzinny wyjazd i zabawę podczas wspólnego sadzenia lasu. 

Lasy Państwowe zapraszają na ŚWIĘTO LASU 2014, które odbędzie się  12 kwietnia 2014 r. - sobota, na terenie Nadleśnictwa Miękinia. 

Program święta przewiduje o godzinie 10:00 powitanie uczestników, a następnie rozpoczęcie o 10:15 samej czynności sadzenia lasu. Sadzonki i narzędzia zapewnia bezpłatnie nadleśnictwo.
Po pracy o godzinie 12:00 wszyscy są zaproszeni na „leśny poczęstunek” przy ognisku. Szczegóły  oraz mapka dojazdu w załączniku.

Dzień na łonie natury, w wiosennym powietrzu, w otoczeniu rodziny oraz sympatycznych współtowarzyszy  to wspaniałe doświadczenie i mile spędzony czas. Do tego świadomość dokonania czegoś bardzo pożytecznego, potrzebnego i dającego latami świadectwo naszego działania  jest bezcennym uczuciem.

Drzewa odgrywają ogromną rolę przyrodniczą i ekologiczną. 

Poprzez pochłanianie dwutlenku węgla drzewa poprawiają skład powietrza. Jedno duże drzewo – ok. 25 m wysokości – pochłania tyle dwutlenku węgla, ile dostarczają dwa gospodarstwa domów jednorodzinnych. 
Hektar lasu pochłania tyle dwutlenku węgla, że odpowiada ona ilości wytwarzanej przez samochody, które przejechały 100 tyś. km. Drzewa nie tylko oczyszczają powietrze z toksycznych gazów i pyłów, ale również wzbogacają je o substancje lotne, które mają charakter bakteriobójczy, stymulujący proces oddychania i krążenia oraz regulujący działanie układu nerwowego ludzi. 
W procesie fotosyntezy drzewa uwalniają tlen. Jedna 60-letnia sosna wydziela go tyle, ile zużywają trzy osoby, a hektar lasu zaspokaja potrzeby 45 osób. 

Mając na uwadze powyższą wiedzę serdecznie namawiamy do wzięcia udziału w zastopowaniu postępującej degradacji środowiska i przyczynieniu się do minimalizowania niekorzystnych zmian  klimatycznych. 

R.S.V.P

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do poniedziałku 7.04.2014