Przygody w Krainie Perkusji

Przygody w Krainie Perkusji

kw. 3, 2014

Szanowni Państwo.
Mamy wielką przyjemność poinformować, że w czwartek 10 kwietnia o godzinie 14:00 odbędą się w szkole zajęcia dla wszystkich naszych uczniów w ramach projektu „Przygody w Krainie Perkusji” organizowane przez WYA STUDIO PERKUSYJNE . Pomysłodawcą studia perkusyjnego i prowadzącym jest Zdzisław Weyna – muzyk perkusista, absolwent Akademii Muzycznej.

PRZYGODY W KRAINIE PERKUSJI
Instrumenty perkusyjne towarzyszą człowiekowi przez całe życie od najwcześniejszego dzieciństwa. Prostota, dostępność, łatwość wydobycia dźwięku i nauki prostych rytmów, są dużą zachętą do gry dla uczestników zajęć. Podczas realizacji programu, uczestnicy poznają perkusję naturalną (efekty perkusyjne przyrody w tym perkusję ciała ludzkiego, body percussion),
perkusję akustyczną (etno idiofony i membranofony) i perkusję elektroniczną z komputerem muzycznym włącznie.

W trakcie zajęć każde dziecko ma możliwość poznać nazwy instrumentów perkusyjnych, ich budowę, sposoby wydobycia dźwięku, efekty dźwiękonaśladowcze, charakterystyczne rytmy, zastosowanie w zespole. Każdy uczestnik może mieć także praktyczny kontakt z instrumentem, zagrać solo w grupie, lub z akompaniamentem innych instrumentów perkusyjnych, klawiszowych lub komputerem muzycznym.

Zajęcia odbywają się w atmosferze wspólnego
muzykowania i zabawy, oraz muzycznych konkursów z elementami tańca i śpiewu.