Creative Classroom

Creative Classroom

mar 24, 2014

Nasza nauczycielka języka angielskiego pani Walentyna Krawczenko właśnie wróciła z dwutygodniowego szkolenia dla nauczycieli języków obcych, które odbyło się we Florencji.

W szkoleniu wzięło udział kilku nauczycieli z krajów, m.in. Finlandii, Turcji, Włoch. Szkolenie pod tytułem „Creative Classroom” zostało zorganizowane przez ośrodek szkoleniowy EUROPASS, który znajduje się w samym sercu Florencji i dofinansowane przez środki z funduszu GRUNTVIG, jeden z funduszy Unii Europejskiej.

WP_20140311_006[1]

Zajęcia dotyczyły metod nauczania języków obcych dla dzieci i dorosłych, które wzbogacają i urozmaicają naukę języka, uruchamiają procesy twórcze i wyobraźnię. Miasto, które dało światu Leonardo Da Vinci, Dantego, Michała Anioła, Galileusza, Amerigo Vespucci i wielu innych wybitnych twórców i myślicieli wydaje się być jednym z najlepszych miejsc na świecie do uruchomienia procesów twórczych i tak też się okazało.

Kurs, według pani Walentyny Krawczenko, bardzo wzbogacił jej warsztat metodyczny, pozwolił spojrzeć na nowo na wiele problemów. Zapewniła też, że wykorzysta swoją wiedzę w pracy z uczniami naszej szkoły, a także podzieli się z innymi nauczycielami nowo nabytymi umiejętnościami.